Van’da İşletme Sahiplerine Tütün Eğitimi

van-tutun-isletmecilerine-egitim

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından işletme sahiplerine tütün konusunda bilgilendirici eğitim verildi.

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından işletme sahiplerine tütün konusunda bilgilendirici eğitim verildi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, Müdür Yardımcısı Uzman Dr. İzzet Çeleğen, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Büşra Tapan Soğanda, il merkezinde hizmet veren iş yeri işletmecileri ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün tütün denetim ekibi katıldı. İl merkezinde hizmet veren iş yeri işletmecilerine uymaları gereken kurallar, yönetmelik gereği perakende satış yerlerinde tütün mamullerinin bulundurulma şekline ilişkin eksikler ve yapılması gerekenler anlatıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Büşra Tapan Soğanda, tütün ve tütün ürünleri ile mücadele konusundaki eğitim programlarının sigaraya başlamanın önlenmesi, sigaranın bırakılması ve pasif etkilenimin önlenmesi olduğunu kaydetti.

Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, tütün kullanımının çok yaygın bir bağımlılık çeşidi olmasının yanı sıra tütün ve dumanında bulunan maddelerin insan sağlığı üzerine yaptığı olumsuz etkiler nedeniyle dünyanın ve ülkemizin en önemli ve önlenebilir halk sağlığı sorunlarından biri olduğunu belirtti. – VAN

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: