Ucuz Adıyaman Tütünü

ZAM ÜSTÜNE ZAM

Artan sigara fiyatları halkı bezdirdi

Tütün Fayatları Gitgide artıyor sigaraya 2017 zammı nasıl olacak ?

Gün geçtikçe zam üstüne zam alan sigara fiyatları tüketicinin bütçesini iyice zorlamaya başladı .Daha 2017 yılına girmeden sigaraya yapılan zamlar tütün ürünleri tüketicilerini akıllarına 2017 yılında tütün fiyatları da zamlanır mısorusunu getirdi. Ardı arkası kesilmeyen sigara zamları tütün fiyatlarını nasıl etkileyecek?

2016 yılınan Aralık ayında sigaya yapılan zamla birlikte yeni sigara fiyatlarının ortalama 1,50 lira artacağı düşünülüyor. Bu durum bir çok kişiye sigarayı bırakmayı düşündürürken bir çok kişiyi de açık tütün içimine yönlendirdi.

Açık tütünler organik olması ve uygun fiyatı nedeniyle son dönemlerde oldukça popülerleşti. Artık insanlar ne içtiğini bilmek istiyorlar ve bir paket liraya onlarca lira vermek istemiyorlar. Çünkü 5 paket sigara fiyatına 1 kilogram kaliteli tütün alınıp ortalama 100 paket sigara yapabiliyorlar.

Peki 2017 yılında tütün fiyatları da artar mı? Şuan için kesin bir şey söylemek zor fakat doların yükselişi devam ettiği için bu durum tütün üreticilerini de olumsuz etkileyebilir. Bu durumda tütün fiyatlarında bir artış söz konusu olabilir.

İlgili resim

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: