82fc3bd2deb1235256a167f333af4a59

Tütün Kooperatifinde tüzük değişikliği yeniden gündemde

Tütün Kooperatifinde tüzük değişikliği yeniden gündemde

‘S.S. 991 No’lu Karacasu Köyleri ve Çevre Köyleri Tütün Tarım Satış Kooperatifi, 2 Temmuz 2015 tarihinde yaptığı yönetim kurulu toplantısında zeytin alanında da faaliyet gösterebilme onayını almıştı.’

82fc3bd2deb1235256a167f333af4a59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yönetim kurulu üyelerinin onay vermesinin ardından bakanlık tarafından kabul edilmesiyle kooperatifin adı Sınırlı Sorumlu 991 No’lu Karacasu Tütün, Zeytin ve Zeytinyağı Satış Kooperatifi olarak değiştirilmişti. Karacasu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen zeytincilik toplantısında masaya yatırılan zeytin birliği mi yoksa zeytin kooperatifi mi kurulmalı şeklindeki değerlendirmeler sırasından tütün kooperatifinin kapsamının genişletildiği ve yeni bir kooperatif kurmak yerine Sınırlı Sorumlu 991 No’lu Karacasu Tütün, Zeytin ve Zeytinyağı Satış Kooperatifinden yararlanılabileceği kaydedilmişti.
ANILIR, HEDEFLERİNİ SES’E ANLATMIŞTI
Kooperatifte yapılan bu değişikliği o gün Ses Gazetesi duyurmuş ve Kooperatif Başkanı Ahmet Anılır Ses Gazetesine verdiği demeçte bugün yapılmak istenenleri 2 yıl öncesinden sıralamıştı. Anılır yaptığı açıklamada, “Zeytin tarımında faaliyette bulunabilmesi için tüzük değişikliği yapması gereken kooperatif yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından yapılan oylamada tüzük değişikliği konusunda başarıya ulaştı. Zeytin, zeytin yağı ve zeytin tatlandırma üzerine bir işletme kurmayı düşünüyoruz.  Bu yönde çalışma yapabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturduk” ifadelerini kullanmıştı. Karacasu’nun hemen her mahallesinde üyesi bulunan 590 üyeli kooperatif Kale’ye bağlı Gölbaşı, Doğan ve İnceğiz mahallelerinde de faaliyet gösteriyor.

 

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: